Комунальний заклад освіти "Середня загальноосвітня школа № 98" ДМР


запам'ятати

 


Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ" Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія

Повторення поняття "число" і "цифра". Шестикутник.Порівняння груп предметів. Підготовчі вправи написання цифр

Тема. Повторення поняття «число» і «цифра». Шестикутник. Порівняння груп предметів. Підготовчі вправи написання цифр

.Мета: - закріпити знання про натуральні числа; - розвивати логічне мислення шляхом розв’язання задачі на кмітливість, зорову пам'ять та просторову уяву шляхом складання фігури навпіл, математичне мовлення, вміння обґрунтовано доводити думки, увагу, спостережливість, пізнавальну активність;- виховувати вміння співпрацювати, бути активним учасником колективного процесу пізнання.

Обладнання:казкові герої, ТЗН, плакат А1, маркери.

Хід уроку (2хв.)

I. Організаційний момент.

Добрий день! У добрий час!

Рада, діти, бачить вас!

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Встаньте, діти, всі рівненько

Посміхніться всі гарненько.

Привітайтесь: «Добрий день!»

II. Активізація пізнавальної діяльності.(5хв.

)- В нашому світі не можна обійтися без математики. Тому ми знову завітали до королеви наук- Математики. Але, перш ніж запросити нас до себе у володіння, Математика хоче перевірити вашу готовність: уважність, спостережливість.

1. «Асоціативний кущ»

- Які асоціації викликає у вас слово «математика»? (числа, геометричні фігури, дії)

- Якими словами можна об’єднати трикутник, квадрат, коло….?

- Як назвати науку про геометричні фігури?

- Як назвати науку про числа?

- Отже, математика має два розділи………… (продовж речення)- Цариця-Математика задоволена відповідями та дарує вам пісеньку. Давайте всі разом її заспіваємо (пісня про математику

)III. Фізкультхвилинка. Пісня про математику (додаток 1).(2хв.)

IV. Відтворенняучнямизнань, умінь та навичок.(3хв.)

- Ось ми вже можемо зайти до першої зали палацу Королеви. Тут дуже багато гостей: Незнайко, Знайка, Кнопочка,Хвалько, Поспішайко. Аж цікаво! Скільки їх тут?

Вправа «Фотоапарат» (презентація про цифри)

- Для того, щоб всіх їх запам’ятати, що нам необхідно? (мати гарну пам'ять)

. Приготуйте свої «фотоапаратики» та уважно передивіться презентацію. Потім по пам’яті ми спробуємо відновити її.

- Чи можемо ми їх полічити ?

За допомогою чого ми рахували гостей?

- Як в королівстві Математики називають такі числа? (натуральні)

V. Вправи за зразком та уподібнихумовах з метою виробленняуміньбезпомилковогозастосуваннязнань.(10хв.)

- Подивіться з якою цікавістю на нас дивиться Знайко.Напевне він хоче перевірити наші знання. Доведемо йому, що ми успішні учні та з легкістю справляємося зі складними завданнями?- Своє завдання Знайко приготував в зошиті. (с. 26, № 1) (тестове завдання)- Знайко нам показує незвичайний будиночок чисел. Нам потрібно відповісти чому поруч зі словами намальована різна кількість фігур?- Чи можуть бути намальовані в будиночку чисел замість чотирикутників інші предмети? - А ось така фігура може бути намальована? ( № 4)- Яку назву може мати така фігура? Чому- Знайко переконався, що ми розумні учні, але в нього лишилося останнє завдання – творче. (с. 27, №5) Нам потрібно розфарбувати шестикутники зеленим кольором на мал., де їх найбільше, і червоним – на мал., де їх найменше.

VI. Фізкульхвилинка. Пісня «Маг» (додаток 2).(2хв.)

- Знайко задоволений нашими знаннями, тому пропонує затанцювати веселий танок разом з ним та Магом.

VII. Тренувальні вправи написання цифр. Робота в зошиті.(6хв.)

- А ось подивіться яка гарна художниця. Її звати Кнопочка- А що це цікаве вона пише на своєму полотні? (цифру чотири) Давайте допоможемо їй.- Перш ніж допомогти Кнопочці виконати завдання, давайте згадаємо алгоритм написання цифри чотири? (відео 10-6)- Нам потрібно дописати таку кількість цифр, щоб усього їх стало стільки, скільки кутів в чотирикутнику (с. 27, №6).- Скільки четвірок художниця вже написала? (2)- Скільки цифр потрібно дописати нам? (4)- А наступним завданням Кнопочка хоче перевірити, чи уважно ви пишете. Вам потрібно продовжити послідовність чисел, щоб усього їх стало 10. (с. 27, № 7)- Скільки написано цифр? Скільки потрібно дописати?

VIII. Розв’язання задачі на кмітливість. ( с. 28, №8)(8хв.)

- Кнопочка вам дуже дякує за допомогу та просить допомогти Незнайкові, який заплутався в своїх родичах.

Аналіз задачі.

- Скільки братів у Незнайка?

Скільки сестер?

- Тож скільки дітей в тітки Незнайка

? Чому?- Давайте проілюструємо цю задачу за допомогою наших учнів.

А ось і Хвалько,який зовсім заплутав Незнайка.

Він накреслив 3 схеми до цієї задачі та незнайко не знає, яка підходить йому. (с. 28, №9)

Відмітьте зірочкою правильну схему

.IX. Контроль та самоконтроль знань, умінь і навичок.(5хв.)

1. Виконання вправи на просторову уяву.- А ось подивіться, який чудернадський хлопчина. Як його звати? (Поспішайко)- Він так поспішав, що забувся, яку фігуру він склав навпіл. Давайте допоможемо йому відновити цю фігуру. (с. 28, № 11)

2. Продовж речення. Тестове завдання.- Наш знайомий Знайко ніяк не може заспокоїтися. В нього знову з’явилося до нас питання. Нам потрібно продовжити його речення «натуральні числа – це числа, які використовують…..»

X. Рефлексія. (2хв.)

- Що відбулося з нами на уроці?

- Чому це відбулося?

- Чи все ми знаємо про Царицю-Математику?

- То що ж нам потрібно робити, якщо ми не все знаємо?

Подобається