Комунальний заклад освіти "Середня загальноосвітня школа № 98" ДМР


запам'ятати

 


Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ" Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія

Урок з праці «РУКАВИЧКА» Тема. З'єднання деталей виробу методом примазування. Композиція за мотивами української народної казки «Рукавичка».

Урок з праці

«РУКАВИЧКА»

 

 

Тема. З'єднання деталей виробу методом примазування. Композиція за мотивами української народної казки «Рукавичка».

Мета. Вчити раціонально організовувати колективну працю; закріплювати вміння працювати з пластиліном, виготовляти тематичні композиції; розвивати образне мислення; Виховувати любов до усної народної творчості.

Обладнання. Ілюстрації до казки, зразок готової композиції, пластилін, підкладні дощечки, стеки, серветки.

 

Хід уроку.

 

  1. Організація класу. – 1 хвилина
  2. Підготовка робочих місць. – 2 хвилини
  3. Повідомлення теми та мети уроку. – 1 хвилина

 

Послухайте віршика і вгадайте, про яку казку піде мова на сьогоднішньому уроці:

 

Казка про рукавичку.

 

Вчора Галочка-сестричка казку прочитала,

Як у лісі рукавичка звірам домом стала.

Я залишив рукавичку за городом, там, де ліс,

Та ні зайчик, ні лисичка,й вовк у неї не заліз.

Мабуть, дуже замала в мене рукавичка?!

Взяв у мами зі стола, з ліжка - у сестрички,

Рукавичок, мабуть, з п'ять

В ліс відніс - хай звірі сплять.

Я не знаю, як було, як у лісі у лісі сталось,

А мені не пощастило - від усіх досталось.

Платон Воронько

 

Отже, мова піде про казку  «Рукавичка». – 4 хвилини

Давайте пригадаємо, хто був героями цієї казки?

 

В темнім лісі проживає, довгий хвіст, пухнастий має, їй на місці не сидиться, а зовуть її... (лисиця).

 

Влітку любить полювати, ну взимку  - в лігві спати. Як зачує він весну, прокидається від сну.      (ведмідь)

 

Влітку сіренький, і взимку біленький,

Довгі вуха має, швидко стрибає.         (заєць)

 

Ходить хмуро між дубами, хижо клацає зубами. Зачаївся ось, примовк.

Грізний звір цей, звісно... (вовк)

 

Має він великі ікла, ще й густу щетину.

Любить ритися в багні - та ще й зве родину.    (кабан)

 

Маленька, сіренька, довгий хвостик має, Від киці втікає.    (мишка)

 

Зелененька скрекотушка Рибкам у ставку подружка.   (жабка)

 

4. Розгляд готової композиції. – 5 хвилин

Подивіться на цю композицію, який епізод з казки вона зображує?

Давайте подивимося на фігурку зайчика: на які частини умовно можна її поділити?

На які геометричні фігури ці частинки схожі?

 

Які способи ліплення ви вже знаєте?

Як вони виконуються?

Сьогодні я вас навчу приєднувати частини одну до одної.

Цей метод називається примазування.

Ви повинні приставити одну частину до іншої так міцно, щоб вона не одірвалася, а тоді пальцем знизу вверх міцно примазувати для закріплення деталей. Так можна примазувати вуха, лапи, ніс,голову до тулуба у звіряток.

 

5.Технологія виконання виробу. – 5 хвилин

 

Виберіть, кого з тваринок казки ви хочете виліпити і виберіть його технологічну картку на столі.

 

Прочитайте та починайте виконувати.

Фізкультхвилинка. (лунає відповідна весела мелодія) – 2 хвилини

Вийшли діти у лісок, заглянули за дубок.

Побачили зайчика, поманили пальчиком.

Зайчику, зайчику, пострибай, свої лапки виставляй.

Почав заєць танцювати, малих діток забавляти.

Разом з зайчиком скоріше потанцюєм веселіше.

 

7. Самостійне виконання виробу. – 20 хвилин

 

Під час виконання виробу вчитель проводить поточний інструктаж.

 

8. Виставка та оцінювання робіт. – 3 хвилини

 

9. Підсумок уроку. – 1 хвилина

Яку казку згадували на уроці?

Якому новому методу з'єднання деталей навчилися?

У кого, на вашу думку, вийшла фігурка найкраще?

 

 

 

Подобається