Комунальний заклад освіти "Середня загальноосвітня школа № 98" ДМР


запам'ятати

 


Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ" Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія

Знаходження невідомого доданка. Закріплення таблиці додавання і віднімання числа 3.

 

Тема: Знаходження невідомого доданка.

Закріплення таблиці додавання і віднімання числа 3.

Мета: Закріпити знання учнів про назви компонентів дії додавання. Удосконалити навички рівностей, що містять дію додавання. Навчитися користуватися правилами знаходження невідомого доданка. Закріпити вивчені табличні випадки додавання і віднімання. Вміти розв’язати задачі вивчених типів. Розвивати логічне мислення, спостережливість, уміння робити висновки. Виховувати позитивне ставлення до предмета.

Тип уроку: урок-мандрівка.

Обладнання: мультимедійна техніка, відеоматеріали, презентація.

Хід уроку.

І. Організаційний момент (2 хвилини).

Створення позитивного настрою.

Усміхнімось зимонці

            - Здрастуй, білява.

            Усміхнімось один одному,

            Поглянемо ласкаво!

            Хай сьогодні в кожне серце

            Миколай додасть тепла!

            А ми гостям усміхнімось,

            Побажаємо добра!

ІІ. Перевірка засвоєння навчального матеріалу (5 хвилин).

- Діти, яке у нас сьогодні свято?

- Так, у цей день Святий Миколай приходить до чемних дітей і приносить їм подарунки. Ось і до нас у школу теж поспішає Святий Миколай, щоб привітати чемних діток. Але він хоче побачити, які ви виховані та розумні.

 

(Слайд №1)

- Давайте покажемо йому які ви гарні учні. А почнемо урок з усного рахунку.

 

( Слайд № 2)

 

Актуалізація опорних знань Завдання на дошці.

 

1. Індивідуальна робота

а) Яке слово сховалося?


10-3=7(м)

4+2=6(и)

6-2=4 (з)

5+3=8 (а)


ЗИМА

б) 3 прикладу на додавання скласти 2 приклади на віднімання.


5+?=6        

6-1=5

6-5=1

4+?=7

7-4=3

7-3=4

?+1=4

4-3=1

4-1=3


в) Порівняти нерівності

3+1<3+6     7+3>5+3

 

2. Фронтальна робота з класом (7 хвилин).

Гра «Математичний мікрофон»

(Діти передають один одному мікрофон і складають та розв'язують кругові приклади).

-Діти, подивиться, подув сильний вітер і загубились деякі цифри. Скажіть,яких цифр не вистачає?

(Слайд № 3)

 

 

 

- А ось білочки-пустунки так поспішали на свято,що переплутали відповіді у прикладах. Давайте допоможемо вибрати їм вірну відповідь. (Діти показують відповіді на віялах)

(Слайд №4)

 

 

3. Робота з друкованим зошитом.( Завдання № 1)(3 хвилини)

 

III. Ви всі гарно попрацювали і вже трішечки притомилися,настав час відпо­чити разом з ялинкою.

Фізкультхвилинка « Ялинка» (Слайд № 5)(2 хвилини)

 

 

IV. Закріплення знань і способів дій. (2 хвилини)

 

Робота над задачею (Слайд № 6). (5 хвилин)

Повторення структури задачі


Ось ялиночка малята

Завітала вже до нас,

Подивіться, як багато

Всяких іграшок прикрас.


(Складання умови задачі за малюнком)

Яке питання можна поставити до задачі?

Якого типу ця задача?

Я кого дією розв'язувати її?

Яка буде відповідь в цій задачі

(діти усно розв'язують задачі і дають відповідь)

 

Робота з підручником (10 хвилин).

( задача № 2)

- Скільки зайчат каталися на санчатах?(8)

- Що сталося з деякими зайчатами? (перевернулися у сніг )
Поставити питання до задачі нам допоможе рівність:

3+  =8

- Що таке 3? (перший доданок)

-Що таке 8? (сума)

-Що нам невідомо? (другий доданок)

-Як знайти невідомий доданок?

Знайти відповідь на це питання нам допоможе друга рівність:

8-3=5

-Яка буде відповідь у задачі?

Молодці! Ви добре впоралися із завданням Святого Миколая.
За це він вам прислав ось такий подарунок.

(Слайд №7) (2 хвилини)

 

-Яку геометричну фігуру вам нагадує подарунок?

-Яка фігура називається квадратом?

V. Підсумок роботи (2 хвилини).

-Які завдання вам сподобались на уроці?

-Діти ви дуже гарно виконали всі завдання Святого Миколая!

За це він всіх дітей запрошує до себе на свято, де кожному з вас приготував подарунок.

 

Подобається